معتبرترین فروشگاه لوبیا سرخ صادراتی در بازار

معتبرترین فروشگاه لوبیا سرخ صادراتی در بازار، بدون در نظر گرفتن سود خود همیشه مرغوب ترین محصول را در اختیار مشتریان می گذارد. لوبیا قرمز، یکی از انواع لوبیا ها می باشد، که به آن Kidney bean می گویند. این نوع لوبیا به دلیل این که رنگ و شکل آن به کلیه شباهت دارد، به آن لوبیای کلیوی هم می گویند و بسیار خوش طعم و پر از مواد مغذی و ویتامین ها می باشد.

معتبرترین فروشگاه لوبیا سرخ صادراتی در بازار

بررسی خصوصیات لوبیا سرخ درجه یک

بررسی خصوصیات لوبیا سرخ درجه یک لوبیا سرخ درجه یک دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشد. شکل ظاهری مناسب و بدون عیب یکی از ویژگی های لوبیا باکیفیت است و بهترین لوبیا باید سطح بدون لکه و سوراخ داشته باشد و اندازه آن مناسب باشد‌. دومین خصوصیت لوبیا قرمز مرغوب، خوش پخت بودن آن است و بهترین لوبیا سرخ باید یکدست باشد. باکیفیت ترین لوبیا سرخ باید ارگانیک باشد و بدون کود شیمیایی تولید شده باشد. لوبیا قرمز مرغوب بسته بندی شده دارای مشخصات زیر است:

بیشتر بخوانید: لوبیا سفید ارومیه

 • بهترین لوبیا قرمز باید تمیز و تازه باشد.
 • بسته بندی مناسبی داشته باشد.
 • به صورت کاملا بهداشتی عرضه شود‌.
 • ماندگاری خوبی داشته باشد.
 • دانه های سالم و خوش رنگی داشته باشد.
 • به صورت یکدست باشد.
 • خوش پخت و خوش طعم باشد.

عوامل موثر بر کیفیت لوبیا سرخ تازه

عوامل زیادی روی کیفیت لوبیا سرخ تازه تاثیر گذار می باشد. شرایط کشت لوبیا یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت لوبیا می باشد. برای کشت لوبیا سرخ باید خاک نرم، عمیق و حاصلخیز باشد و برای این که آب بیشتری در زمین ذخیره شود، باید پاییز خاک شخم زده شود و برای این که کلوخه ها خرد شوند باید در فصل بهار زمین گاورو شود و با کولتیواتور و دیسک زده شود. ابعاد کرت ها با کمک دستگاه مرز بند باید مشخص گردد و در هر هکتار باید از علفکش هایی مانند ترفلان به میزان 2.5 تا 3 لیتر استفاده شود تا علف های هرز از بین بروند.

مقدار بذر مورد نیاز در کشت هیرم کاری بین 200 تا 220 کیلو گرم می باشد. عمق کاشت مناسب در شرایط خشکه کاری بین 3 تا 5 سانتی متر و در روش هیرم کاری بین 10 سانتی متر می باشد. تاریخ کشت لوبیا قرمز بسته به نوع رقم، رطوبت خاک و دمای محیط متفاوت می باشد. در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که در زمان کشت لوبیا دما نباید کمتر از 10 درجه سانتی گراد باشد.

تشکیل غلاف و گلدهی، که دو مرحله حساس لوبیا هستند نباید با خشکی تابستان و اوج گرما مواجه شوند علاوه بر این، رسیدن محصول باید با بارندگی پاییزه و سرما مواجه نشود. کود مورد نیاز برای کشت لوبیا سرخ باید بر اساس آزمون خاک انجام شود ولی اگر آزمون خاک در منطقه ای انجام نشود، به صورت عمومی باید از کود فسفاته 100 تا 150 کیلو گرم، کود اوره 100 تا 150 کیلو گرم، کود پتاسه 100 تا 50 کیلو گرم، کود میکروی کامل با غلظت 2 در هزار به صورت محلول پاشی، سولفات منگنز 20 کیلو گرم در هکتار و سولفات روی 40 کیلو گرم در هکتار استفاده گردد.

بیشتر بخوانید: لوبیا سفید ایرانی درجه یک

بسته به نفوذ پذیری خاک، آب و هوا و بافت خاک آب مورد نیاز برای آبیاری گیاه متفاوت می باشد. اولین آبیاری در روش هیرم کاری بین 15 تا 25 روز می باشد و آبیاری دوم بین 8 تا 10 روز است و آبیاری های بعدی بین 4 تا 8 روز بعد انجام می شود. بین 3 تا 4 روز آبیاری برای خاک های با بافت سبک می باشد و بین 5 تا 8 روز یکبار آبیاری برای خاک با بافت سنگین انجام می شود.

لوبیا نسبت به شوری خاک و آب حساس می باشد و می تواند تا 2 دسی زیمنس را تحمل کند و کاهش عملکرد از شوری 0.8 دسی زیمنس شروع می شود. برای کاشت لوبیا میزان PH مناسب بین 6 تا 7 است. زمان برداشت لوبیا هم یکی از عوال مهم و تاثیر گذار بر روی کیفیت لوبیا می باشد. به عنوان نمونه لوبیا قرمزی که تمام غلاف های آن با هم می رسند، زمان برداشت آن هنگامی است که دو سوم غلاف ها رسیده باشند و حدود بین 35 تا 40 درصد زمان رطوبت دانه ها می باشد.

کیفیت جدا کردن غلاف های خشک شده لوبیا روی مرغوبیت آن ها تاثیر گذار می باشند و هر چه با کیفیت بالاتری غلاف ها جدا شوند، لوبیای به دست آمده مرغوبیت بالاتری پیدا می کند و نحوه جدا سازی غلاف ها باید به صورتی باشد که به لوبیا ها آسیبی وارد نشود.

بیشتر بخوانید: لوبیا قرمز خارجی

نحوه بسته بندی و کیفیت بسته بندی هم روی مرغوبیت لوبیا قرمز تاثیر گذار می باشد و بسته بندی باید به صورتی باشد، که از محصول به خوبی نگهداری کند و مانع از ورود حشرات موذی و گرد و خاک به داخل لوبیا ها شود. علاوه بر این، شکل ظاهری بسته بندی هم می تواند کیفیت محصول را در نزد مشتری افزایش دهد، چون بسته بندی نوعی احترام به مشتری محسوب می شود و بهترین بسته بندی می تواند در کسری از ثانیه به جذب خریداران کمک کند.

درصد تمیزی لوبیا قرمز هم روی کیفیت محصول تاثیر گذار می باشد و هر چه لوبیا تمیز تر و یکدست تر باشد، مرغوبیت آن هم افزایش پیدا می کند. شرایط نگهداری لوبیا هم می تواند روی کیفیت آن تاثیر گذار باشد و اگر شرایط نگهداری لوبیا رعایت شود، باعث می گردد، کیفیت لوبیا حفظ شود. برای نگهداری طولانی مدت لوبیا توصیه می شود لوبیا ها را تمیز کنید و داخل ظرف درب دار بریزید و سپس داخل لوبیا ها نمک بپاشید.

بهترین لوبیا سرخ در کدام شهر تولید می شود؟

بهترین لوبیا سرخ در کدام شهر تولید می شود؟

بیشتر بخوانید: لوبیا سفید کشاورزی

بهترین لوبیا سرخ در شهرهایی همچون خمین، لرستان و ازنا کاشته می شود و این به دلیل زمین های حاصلخیز و مستعد کشاورزی این مناطق می باشد. ازنا در دامنه اشترانکوه قرار گرفته است و با بهره مندی از آب این رشته کوه و زمین های حاصلخیزی که دارد انواع لوبیا من جمله لوبیا قرمز، لوبیا سفید مرمری، لوبیا چشم بلبلی و….. در آن کاشته می شود.

کاشت لوبیا در شهرستان ازنا از رونق خوبی برخوردار می باشد، به همین دلیل این منطقه قطب تولید لوبیا در کشور محسوب می شود. استفاده از بذر مناسب، انجام کشت به صورت مکانیزه و شرایط آب و هوای مناسب باعث شده شهرستان ازنا در تولید لوبیا مقام اول را داشته باشد. سالانه در 9 هزار هکتار اراضی آبی شهرستان ازنا لوبیا کاشته می شود. یکی از حاصلخیزترین دشت های شهرستان ازنا، دشت جاپلق می باشد، که حدود 25 تا 27 هزار تن لوبیا سالانه در این شهرستان کشت می شود.

کاربرد لوبیا سرخ در صنایع مختلف

لوبیا سرخ در صنایع غذایی برای تهیه انواع و اقسام غذا ها استفاده می شود. کنسرو لوبیا سرخ، یکی از محصولاتی می باشد، که به وسیله لوبیا قرمز تهیه می گردد در صنعت آشپزی برای تهیه غذا های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوبیا همانند دیگر حبوبات به مدت یک سال ماندگاری دارد، محیط محل نگهداری لوبیا باید به دور از نور و رطوبت باشد و بسته بندی آن باید به صورتی باشد، که هوا داخل لوبیا نشود. بسته به کیفیت، لوبیا می تواند دیرپز یا زودپز باشد، آب و هوای منطقه و نوع بذر روی مرغوبیت لوبیا تاثیر گذار هستند. خارج شدن گرده و خاک از لوبیا، تغییر شکل و رنگ آن می تواند نشانه های حبوبات فاسد شده من جمله لوبیا باشد.

اگر لوبیا کرم زدگی و سوراخ داشته باشد، نشان دهنده غیر قابل مصرف بودن لوبیا می باشد و اگر لوبیا در آب باز و له شود، نشان می دهد که محصول فاسد شده است و غیر قابل مصرف می باشد. حبوبات من جمله لوبیا داخل گونی را باید داخل ظرف های مخصوص درب دار ریخته شوند و در انبار خنک و خشک نگهداری کنید.

اگر می خواهید از وجود حشره داخل بسته بندی لوبیا اطمینان یابید، باید بسته بندی لوبیا را در دست خود بگیرید و سپس با انگشت وسطی دست راست به آن ضربه بزنید، این کار باعث می شود حشرات موجود در بسته بندی به سمت نایلون بیایند و شما بتوانید آن ها را مشاهده کنید. اگر روی سطح لوبیا و دیگر حبوبات سوراخ باشد، شما می توانید با ریختن آن ها داخل آب به راحتی لوبیا های سوراخ دار که روی آب می آیند را جدا کنید.

لوبیا خام قرمز، لوبیا چیتی و…. را می توانید در جای خشک و خنک به مدت یکسال نگهداری کنید و به طور معمول تاریخ انقضاء و تولید لوبیا باید روی بسته بندی درج شده باشد. به هیچ عنوان نباید لوبیا و دیگر حبوبات را در محل های مرطوب نگهداری کنید، چون باعث رشد کپک ها بر روی سطح حبوبات می شود. برای نگهداری حبوبات می توانید چند برگ گردو لا به لای آن ها قرار دهید، داخل فریزر می توانید حبوبات را بگذارید، می توانید حبوبات را داخل آب جوش بریزید تا یک جوش بخورند و سپس آن ها را خشک نمایید تا دچار آسیب نشوند. قبل از مصرف لوبیا همانند دیگر حبوبات باید آن را به مدت 12 ساعت در آب سرد خیس کنید تا نفخ آن از بین برود.

فروشندگان برتر لوبیا سرخ صادراتی

 فروشندگان برتر لوبیا سرخ صادراتی فروشندگان برتر لوبیا سرخ صادراتی، همیشه به مرغوبیت بالا اهمیت ویژه و خاصی می دهند، به همین دلیل توانسته اند، به ترغیب 100 درصدی خریداران کمک کنند. لوبیا قرمز، همانند بسیاری از حبوبات خاصیت های منحصر به فردی دارد، که باعث شده فروشندگان آن بتوانند، سود خوبی را کسب کنند، که از خاصیت های این نوع لوبیا می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

بیشر بخوانید: لوبیا سفید مجلسی

 • پاک سازی دستگاه گوارش: این نوع لوبیا به دلیل خواصی که دارد می تواند دستگاه گوارش را پاک سازی کند، به همین دلیل برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ بهترین گزینه می باشد.
 • سلامت مفاصل: به دلیل آنزیم های خاصی که لوبیا قرمز دارد می تواند به سلامت مفاصل و استخوان ها کمک کند و انعطاف پذیری مفاصل و رباط را افزایش می دهد.
 • کاهش کلسترول: کلسترول بد خون را کاهش می دهد و این به دلیل فیبر و کربوهیدرات موجود در آن می باشد و باعث می گردد، بیماری های قلبی و عروقی کاهش پیدا کند.
 • کاهش چین و چروک پوست: باعث کاهش سلول های پیری می شود و رادیکال های آزاد را از بین می برد و به کاهش چین و چروک صورت کمک خواهد کرد.
 • درمان سندروم روده تحریک پذیر: به درمان بیماری سندروم روده تحریک پذیر کمک می کند.
 • برای بیماران دیابتی مفید است: قند خون در بدن را متعادل می کند و این به دلیل شاخص گلیسمی پایین آن می باشد و خطر بیماری دیابت را کاهش می دهد.
 • به درخشان شدن پوست کمک شایانی خواهد کرد: دارای آمینو اسیدهای چرب می باشد و مصرف آن به شما کمک می کند تا پوست سالمی داشته باشید.
 • محافظت از قلب: منیزیم موجود در لوبیا قرمز باعث کاهش کلسترول بد خون می شود و خطر بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.
 • تقویت مغز: به دلیل این که ویتامین گروه ب در آن وجود دارد به بهبود عملکرد مغز کمک می کند و باعث افزایش تمرکز حافظه می شود و از بیماری آلزایمر و زوال عقل جلوگیری می کند و همین ها باعث شده اند، خرید لوبیا قرمز ایرانی دماوند همیشه و در هر شرایطی از بازار گرمی برخوردار باشد.

پخش عمده لوبیا سرخ اعلا با کمترین قیمت

پخش عمده لوبیا سرخ اعلا با کمترین قیمت، باعث شده بازار این نوع حبوبات رونق فراوانی پیدا کند، چون مشتریان می توانند با قیمت ارزانی محصول را تهیه کنند، که این می تواند هر خریداری را مجذوب نماید. لوبیا قرمز طبیعت گرم و تری دارد و سرشار از ویتامین ب۶، ویتامین ب۲، ویتامین ب۱، ویتامین C، فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان ها، کلسیم، مس، آهن، فولات، روی، فسفر، منیزیم، منگنز، پروتئین، فیبر، سلنیوم و مولیبدن می باشد و همین ها باعث شده اند، پخش عمده آن از رونق فراوانی برخوردار باشد.

خرید عمده لوبیا سرخ درجه یک با قیمتی استثنایی

خرید عمده لوبیا سرخ درجه یک با قیمتی استثنایی

بیشتر بخوانید: لوبیا چیتی درشت

خرید عمده لوبیا سرخ درجه یک با قیمتی استثنایی، باعث شده مشتریان بتوانند در شرایط سخت اقتصادی امروزه در هزینه های خود صرفه جویی کنند و با قیمت ارزانی محصول را تهیه کنند. خریداران عمده حبوبات شامل صادر کنندگان، فروشندگان، توزیع کنندگان و افرادی که آشپزخانه های بزرگ برای سازمان و هتل دارند، می شوند. خرید عمده باعث صرفه جویی در زمان می شود و به کنترل هزینه هم کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، موارد مصرف لوبیا قرمز باعث شده خرید پر رونقی داشته باشد، که از موارد مصرف این نوع لوبیا می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • برای تهیه خوراک لوبیا قرمز، خورش قورمه سبزی و خورش کرفس استفاده می شود.
 • برای تهیه ماکارونی با لوبیا قرمز، لوبیا قرمز پلو، سالاد لوبیا قرمز و سوپ کاربرد دارد.
 • به تنهایی پخته و مصرف می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما