مراکز عرضه لوبیا چیتی ایرانی

لوبیا چیتی یکی از انواع حبوبات است که در خانواده لوبیا جای دارد و به عنوان یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین اعضای این خانواده شناخته می شود، کشور ما نیز یکی از اصلی ترین پرورش دهنده های این محصول می باشد، مراکز عرضه و فروش لوبیا چیتی ایرانی، این محصول را به صورت گسترده در بازار های مصرف سطح کشور پخش می کنند و سپس در حجم کلی یا جزئی به دست مصرف کننده های محترم می رسانند.

مراکز عرضه لوبیا چیتی ایرانی

تفاوت لوبیا چیتی ایرانی با چینی

تفاوت لوبیا چیتی ایرانی با چینی لوبیا چیتی به دلیل ظاهر دوست داشتنی، طعم فوق العاده خوشمزه و خواص تغذیه ای فراوانی که باعث می شود آن را به عنوان یک جایگزین سالم و گیاهی به جای گوشت قرمز و پروتئین های حیوانی در نظر بگیرند، در اکثر کشور های دنیا از جمله ایران به عنوان یک غذای اصلی و محصولی بسیار محبوب شناخته می شود و به طور گسترده ای در مزارع کشاورزی تولید می شود.

همه ساله برای تامین کردن نیازهای روزافزون مردم جامعه این محصول علاوه بر اینکه از کشاورزان داخلی خریداری شده و در بازار عرضه می گردد، از خارج نیز وارد ایران می شود به این ترتیب ما در بازار با محصول سایر کشور ها از جمله چین نیز روبرو می شویم، اما این لوبیاهای چینی با نمونه های کشت شده در داخل کشور ما تفاوت های چشمگیری دارند که ما تصمیم گرفته ایم برای آشنایی بیشتر شما در ادامه به برخی از این تفاوت ها اشاره کنیم:

  • معمولا لوبیا چینی کشور چین در دو نوع از لحاظ شکل ظاهری یافت می شود، یکی از این انواع لوبیاهای کشیده هستند و دیگری لوبیاهای گرد و توپر که این نوع بیشتر به نمونه های ایرانی شباهت دارد، اما به طور کلی سایز لوبیاهای چینی کمی از انواع ایرانی درشت تر به نظر می رسد.
  • لوبیا چیتی تولید شده در کشور ما دارای رنگ بندی روشن تری است که نشانه تازگی و کیفیت آن می باشد، اما نوع چینی آن معمولا دارای رنگ تیره تری است که به کرمی نزدیک می شود و این تغییر رنگ می تواند به علت ماندگی این محصول باشد.
  • هر دانه از لوبیای ایرانی دارای وزن بیشتری از انواع چینی است و این مساله به خاطر توپر و گوشتی بودن آن می باشد، اما لوبیای چینی معمولا سبک وزن است و پوک یا توخالی به نظر می رسد، بعد از پخت هم مثل لوبیای ایرانی شکل خود را حفظ نمی کند.
  • وقتی که لوبیای چینی را در داخل آب خیس می کنید پوسته نازک آن به سرعت از روی آن بلند شده و جدا می شود و در انواع ایرانی این اتفاق نمی افتد، البته وقتی که این لوبیاها خشک هستند هم وقتی سطح آن ها را با انگشت خود لمس می کنید ممکن است که پوسته آن ها بلند شود، که این مساله چندان به مذاق مصرف کننده ها خوش نمی آید.

انواع لوبیا چیتی موجود در بازار ایران

وقتی که برای خرید لوبیا چیتی سری به بازار های مصرف می زنید، با انواع و اقسام این محصولات خوراکی روبرو می شوید که این دسته بندی هم از نظر محل پرورش محصول، هم درجه کیفی و هم سایز آن انجام می شود، بر این اساس ما در ادامه این مطلب به چند نمونه از این محصولات اشاره خواهیم کرد:

  1. لوبیا چیتی ایرانی: این محصول که خاص کشور ما است، در استان هایی مانند استان مرکزی، چهار محال و بختیاری و استان فارس پرورش می یابد و یک محصول بومی و صد در صد ارگانیک است که هیچ نوع دستکاری زنتیکی در آن صورت نگرفته و مصرف کننده ها از مصرف آن مطمئن هستند.
  2. لوبیا چیتی وارداتی: این محصول از کشور های مختلفی مانند چین، ترکیه، برزیل و آرژانتین به داخل مرز ایران وارد شده و د ر بازار های خرید و فروش داخلی عرضه می شود، ولی به دلیل وارداتی بودن اطلاعات دقیقی از زمان برداشت یا درجه کیفی آن ها در دست نیست.
  3. لوبیا چیتی کشیده یا گرد: لوبیا چیتی کشیده را به عنوان لوبیا چیتی مجلسی یا لوبیا چیتی کپسولی می شناسند و به عنوان محصولی خوش پخت شناخته می شود که به هیچ وجه در حین پخت وا نمی رود یا شکل خوب خود را از دست نمی دهد از این رو در تولید کنسرو لوبیا از آن استفاده خواهد شد، البته نوع گرد آن نیز بسیار محبوب می باشد چون خوش خوراک تر به نظر می رسد.

راهنمای خرید لوبیا چیتی ایرانی

راهنمای خرید لوبیا چیتی ایرانی مصرف کننده های عزیزی که قصد دارند از لوبیا چیتی تولید شده در کشور ما که محصولی بسیار باکیفیت و صد در صد ارگانیک است استفاده نمایند، باید در زمان خرید به ویژگی های ظاهری این محصول دقت کنند و چند مورد را مورد بررسی قرار دهند، ما در ادامه توضیحات مختصری در این خصوص خدمت شما ارائه می دهیم:

  • لوبیا چیتی خمین که به عنوان بهترین نوع این محصول در ایران شناخته می شود، دانه هایی به رنگ روشن و با حالتی کروی و کاملا توپر دارد، اگر این دانه های لوبیا را در دست خود بگیرید از روی وزن زیادی که هر دانه دارد متوجه گوشتی بودن آن خواهید شد.
  • اما لوبیاهای وارداتی مانند محصول چینی رنگ کدر تری دارد و یکی از مهم ترین خصوصیات آن هم این است که وقتی این دانه های لوبیا را در دست خودتان می گیرید حس می کنید که وزن خیلی کمی دارند و توخالی به نظر می رسند، که این ویژگی اصلا برای مصرف کننده ها خوشایند نخواهد بود.
  • شما می توانید بهترین و مرغوب ترین نوع این محصولات را از فروشنده های معتبر و سرشناس پخش و فروش حبوبات در سطح داخلی کشور ما خریداری کنید و توصیه می شود که حتما از محصولاتی که دارای نام و نشان معتبر هستند استفاده نمایید و تا حد امکان محصولات فله ای و بی نام را تهیه نکنید.

خواص لوبیا چینی در افزاش فولیک

خوب است بدانید که لوبیا چیتی و به طور کلی انواع حبوبات به عنوان یکی از مقوی ترین محصولات غذایی شناخته می شوند و از این رو به افرادی که به هر دلیلی اعم از مشکلات مالی یا برخی از بیماری های جسمانی، امکان مصرف کردن گوشت قرمز را ندارند توصیه می شود این محصولات گیاهی را در برنامه غذایی خود بگنجانند تا با کمبود املاح معدنی و بیماری های مختلف مواجه نشوند.

فولیک اسید یکی از املاح بسیار مهمی است که در بدن ما به تولید هموگلوبین خون کمک کرده و سطح خون را افزایش می دهد، در نتیجه باعث درمان شدن بیماری کم خونی ناشی از فقر آهن شده و از عوارض جانبی این بیماری مانند ضعف، بیحالی یا سرگیجه جلوگیری می کند و خوب است بدانید که بعد از گوشت یکی از بهترین منابع برای تامین این ماده لوبیا چیتی می باشد، بر این اساس توصیه می شود حتما این از محصول در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

چرا که در داخل بافت لوبیا چیتی هم مثل گوشت گوسفند یا گاو میزان زیادی فولیک اسید در کنار آهن یافت می شود و با مصرف آن، این دو ماده به سرعت جذب بدن شده و کمبود های احتمالی موجود را در داخل ارگانیزم ما جبران می نمایند و به حفظ بیشتر سلامتی ما کمک خواهند کرد.

مرجع خرید لوبیا چیتی ایرانی

مرجع خرید لوبیا چیتی ایرانی مرجع خرید و فروش حبوبات انواع این محصولات مخصوصا لوبیا چیتی ایرانی را به صورت انبوه از کشاورزان و یا کارخانه های تولیدی خریداری می کند و سپس در داخل شعبه های متعددی که در شهرها و استان های مختلف کشور دارد پخش می نماید تا به فروش برساند و البته محصول مورد نظر را هم به صورت بسته بندی های کارخانه ای و هم کیسه ای یا فله ای عرضه می نماید.

لوبیا چیتی عمده که به شکل کیسه ای به فروش می رسد نسبت به محصولات بسته بندی شده کارخانه ای از نرخ کمتری برخوردار است چون هیچ هزینه ای بابت بسته بندی کردن آن صرف نشده، اما در عوض ممکن است این محصول کیفیت کمتری داشته باشد و در داخل آن ضایعات نیز یافت شود، اما مصرف کننده های محترم می توانند با توجه به بودجه مالی خود برای خرید این محصولات غذایی اقدام کنند.

به یاد داشته باشید که این مرجع بهترین راه برای خرید لوبیا چیتی خواهد بود، چرا که این مرجع محصول مورد نظر را هم در حجم عمده ارائه می دهد و هم به دلیل وابسته بودن با تولید کننده های محصول، آن را با در نظر گرفتن سود بسیار کم و قیمت خیلی منصفانه ای به فروش می رساند که این امر باعث می شود کمی بر توانایی خرید مصرف کننده ها افزوده شود و از نرخ تورم داخلی کشور ما نیز کاسته گردد.

توزیع کنندگان لوبیا چیتی ایرانی

واحد های فعال در زمینه توزیع لوبیا چیتی ایرانی درجه یک، محصول مورد نظر را برای عرضه کردن به تمام مصرف کننده ها در تمام نقاط کشور و از میان برداشتن تمام حد و مرزها از میان خود و مشتریان، از راه های مختلفی به فروش می رسانند و به این ترتیب بر سرعت عمل خود می افزایند و در عین حال باعث سهولت مردم می شوند.

توزیع کنندگان لوبیا چیتی معمولا از فروشگاه های مختلف در سطح شهرها استفاده می کنند و به این ترتیب از نزدیک با مردم در ارتباط هستند و محصول را به آن ها ارائه می دهند، این روش سنتی و قدیمی ممکن است برای خیلی از مردم جذاب باشد اما هم خیلی وقت گیر است و هم هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت.

راه دوم مورد استفاده توسط این عرضه کننده ها این است که لوبیا چیتی در داخل سایت های فروشگاهی اینترنتی و در فضای مجازی به مردم عرضه گردد، به این ترتیب دیگر مصرف کننده ها نیازی به خروج از خانه های خود و مراجعه به درب فروشگاه ها نخواهند داشت، بلکه می توانند لوبیا چیتی را از داخل اتاق کار خود به سادگی سفارش دهند و بعد هم آن را به وسیله پیک در جلوی درب منازل خود تحویل بگیرند.

همانطور که مشاهده می کنید این روش در مدت زمان کمتر، با زحمت بسیار اندک و هزینه کمی انجام می شود و به ویژه در این ایام به دلیل شیوع پیدا کردن بیماری کرونا همیشه به همه توصیه می گردد که تا حد امکان از روش خرید اینترنتی استفاده کنند و کمتر از خانه های خودشان خارج شوند تا از ابتلا پیدا کردن به این بیماری در امان بمانند، پس ما در این وب سایت آماده ارائه خدمت در خصوص خرید این محصول به شما هستیم.

بازار فروش لوبیا چیتی ایرانی

بازار فروش لوبیا چیتی ایرانی در داخل بازار های خرید و فروش لوبیا چیتی، شما می توانید تمام نمونه های ایرانی یا خارجی را مشاهده کنید که هر کدام با یک برند مختلف و با یک نرخ جداگانه به فروش می رسند و در نهایت شما می توانید بر اساس خواست خود و میزان بودجه مالی تان در میان آن ها دست به انتخاب بزنید و یکی را برای خرید انتخاب نمایید، ولی توصیه ما به شما همیشه این است که از کشاورزان ایرانی حمایت کرده و محصولات داخلی را تهیه نمایید.

لوبیا ایرانی به دلیل داشتن طعم بسیار خوب و پرورش یافتن در محیط طبیعی، بدون استفاده از سموم آفت کش خطرناک یا کودهای شیمیایی، یک محصول خیلی سالم است که علاوه بر بازار های داخلی کشور ما به کشور های دیگر دنیا هم ارسال می شود و طرفداران زیادی در سطح جهان دارد، پس عاقلانه است که ما هم از همین محصول درجه یک استفاده نماییم، به این ترتیب نیازمند واردات نخواهیم بود.

بازار های خرید و فروش این محصول برای اینکه مصرف کننده ها برای خرید لوبیا چیتی سهولت بیشتری داشته باشند، مراکز عمده فروشی متعددی در سطح استان ها راه اندازی کرده اند و در این مراکز محصول را با قیمت مقرون به صرفه ای به فروش می رسانند، اما از راه های دیگر مانند ثبت سفارش در داخل وب سایت ها، یا شبکه های اجتماعی مختلف و حتی تماس تلفنی هم به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند.

همواره یادتان باشد که باید به سراغ فروشنده های معتبر در این بازار بروید تا محصولات باکیفیت، تازه و قابل اطمینان را خریداری کرده و بعد هم از مصرف آن لذت ببرید، یکی از راه های تست تازگی لوبیا چیتی در بازار این است که به رنگ بندی دانه های آن دقت کنید، هرچه دانه های لوبیا تیره تر باشند نشانه قدیمی تر بودن این محصول می باشد.

وقتی محصول قدیمی شده و تازگی خود را از دست می دهد، هم طعم آن افت می کند، هم کمی دیرپز می شود و گوشت داخلی آن سفت خواهد شد و هم ممکن است که حشره بزند و کیفیت خود را به کلی از دست بدهد، پس یادتان باشد که حتما به تازه بودن محصول دقت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.