قیمت باورنکردنی لوبیای سیاه درجه یک در استان مرکزی

قیمت لوبیای سیاه درجه یک در استان مرکزی، با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود، که از این عوامل می توان به نوع خرید ( عمده یا خرده )، نوع برند، سایز بسته بندی، روش خرید ( مستقیم و غیر مستقیم ) و شرایط بازار اشاره کرد. لوبیا سیاه black bean یا black turtle bean بومی آمریکای مرکزی و جنوبی می باشد و در شش نوع مختلف وجود دارد، که از نظر خواص و فواید یکسان هستند.

قیمت باورنکردنی لوبیای سیاه درجه یک در استان مرکزی

همه چیز درباره ی لوبیای درجه یک

همه چیز درباره ی لوبیای درجه یک لوبیای درجه یک، باید شکل ظاهری کاملا بدون عیبی داشته باشد و دانه های لوبیا باید سطح صاف، بدون لکه و سوراخ داشته باشند و بسیار خوش پخت باشند. بهترین لوبیا باید کاملا ارگانیک باشد و بدون کمترین کود های شیمیایی، گیاه آن رشد کرده باشد. لوبیای درجه یک در انواع مختلفی وجود دارد، که از مدل های مختلف لوبیا می توان موارد زیر را نام برد:

 • لوبیا سیاه: این نوع لوبیا در آمریکای لاتین حدود 7000 سال پیش پرورش داده شده است و به عنوان لوبیا لاکپشت سیاه در دنیا شناحته می شود. این مدل لوبیا، بافت نرم، طعم ملایم و شیرینی دارد. طیف گسترده ای از انواع غذا ها در کارائیب، مکزیک و آمریکای لاتین با ترکیب این نوع لوبیا تهیه می شود‌ و همانند دیگر لوبیا ها سرشار از فیبر و پروتئین می باشد. فیبر موجود در این نوع لوبیا باعث کاهش کلسترول بد خون شده و از بروز سکته قلبی و گرفتگی عروق جلوگیری می کند. آنتی اکسیدان های موجود در این نوع لوبیا خطر ابتلا به انواع سرطان ها را کاهش می دهد و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می نماید. به درمان مشکلات گوارشی کمک می کند، زیرا منبع فیبر و پروتئین می باشد و به بهبود هضم غذا کمک می کند و شما با مصرف آن می توانید احساس سیری کنید.
 • لوبیا چیتی: طعم ملایم و بافتی خامه ای دارد و نوع خالدار لوبیای معمولی می باشد، به همین دلیل در اسپانیا به آن لوبیای خالدار می گویند و توانایی جذب بالای طعم ها را دارد. پوست لکه دار این نوع لوبیا، رنگی یکسان در هنگام پخت پیدا می کند و بیش از 5000 سال پیش لوبیا چیتی در تمدن های اولیه پرو و مکزیک کشت شده است و نسبت به دیگر انواع لوبیا بالاترین میزان فیبر را دارد. برای کاهش کلسترول بد خون مفید است و از افزایش سریع قند خون جلوگیری می کند، چون منبع فیبر می باشد. این نوع لوبیا منبع ویتامین ب۶، ویتامین ب۱، آهن، فسفر و مس است.
 • لوبیا سفید: در آمریکا و انگستان مصرف فراوانی دارد و از مصرف کنندگان اصلی آن می توان به کشور های برزیل، چین و هند اشاره کرد. سطح کلسترول بد خون را پایین می آورد و به سلامت قلب کمک می کند. فیبر موجود در آن باعث افزایش انرژی می شود و به تعادل و کنترل قند خون کمک می کند. باعث تقویت موها می شود و از ریزش مو جلوگیری می نماید، چون مقادیر بالای مس و آهن در آن وجود دارد.
 • لوبیا قرمز: به دلیل این که به کلیه شباهت دارد، به آن لوبیای کلیوی هم می گویند و بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است. منبع پروتئین می باشد و جایگزین مقرون به صرفه ای به جای گوشت است و از کربوهیدرات نشاسته ای تشکیل شده و به کاهش قند خون کمک می کند و برای درمان دیابت نوع دو بهترین گزینه است.
 • لوبیا چشم بلبلی: که به آن لوبیا چشم سیاه هم می گویند در آشپزی بسیاری از تمدن ها استفاده می شود. در غرب آفریقا، برای اولین بار این نوع لوبیا پرورش داده شده است‌ و در آشپزی هندی بیشترین مصرف را دارد.

بررسی رقابت بین صادرکنندگان لوبیا

رقابت شدید بین صادر کنندگان لوبیا، باعث شده هر یک از صادر کنندگان تلاش کنند تا بهترین لوبیا را با مناسب ترین قیمت با حجم بالایی صادر نمایند و ارزآوری خوبی را نصیب کشور کنند. رقابت بین صادر کنندگان باعث افزایش نوآوری در روش های تجاری شده است و بنگاه های اقتصادی تلاش می کنند ارتقای محصول را افزایش دهند تا بتوانند، محصول خود را در مقیاس و کیفیت های بین المللی تولید نمایند.

رقابت بین صادر کنندگان، باعث افزایش صادرات شده، که این امر موجب افزایش امنیت تجاری شده است، چون اگر بازار داخلی با عوامل مختلفی صدمه ببیند، می تواند در بازار های بین المللی حضور پیدا کند. در فروش داخلی، ممکن است تولید کننده، هنگامی که محصول را به فروش می رساند در قبال آن چک دریافت کند، که در کشور ما چک معادل پول نیست و تنها یک سند اعتباری می باشد ولی در صادرات برای وصول مطالبات راه های متعددی وجود دارد.

صادرات در افزایش فروش و سود نقش موثری دارد و همین باعث شده رقابت شدیدی بین صادر کنندگان وجود داشته باشد. تورم افسار گسیخته کشور باعث شده قدرت خرید مردم کاهش پیدا کند، به همین دلیل بسیاری از بنگاه های اقتصادی دست به صادرات زده اند تا بتوانند فروش و سود خود را افزایش دهند. از مزیت های صادرات می توان به افزایش استاندارد زندگی، کاهش تکانه های اقتصادی، کاهش بیکاری، اثر مثبت روی تراز پرداخت ها، تقویت پیوندهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بین کشور ها اشاره کرد.

صادرات به عراق، یکی از مقصد های اصلی لوبیای صادراتی ایران محسوب می شود و صادر کنندگان توانسته اند، ارزآوری خوبی را نصیب کشور کنند.

مناسب ترین روش انبار لوبیا جهت صادرات

مناسب ترین روش انبار لوبیا جهت صادرات برای انبار لوبیا جهت صادرات باید بسته بندی لوبیا طوری باشد، که هوا از لا به لای آن عبور کند. بسته بندی لوبیا ها باید طوری روی هم چیده شده باشند، که از ریزش آن ها جلوگیری شود. انباری که برای نگهداری لوبیا استفاده می شود باید از تهویه مناسبی برخوردار باشد تا رطوبت و حرارت خارج شود، چون حرارت و رطوبت هر دو باعث رشد آفات و کپک زدگی لوبیا ها می شوند.

از تابش مستقیم نور خورشید به اجناس داخل انبار باید جلوگیری شود. انبار باید از نور مناسب و کافی برخوردار باشد و استفاده از لامپ های فلورسنت، چون مصرف آن ها پایین است، بهترین گزینه می باشد. انبار باید دارای تهویه و کولر باشد تا از اکسید اسیون لوبیاهای داخل انبار جلوگیری شود. بیشتر از 15 درجه سانتی گراد درجه حرارت انبار نباید باشد، بعد از دما، رطوبت نسبی مهم ترین نکته در انبار داری است و میزان رطوبت با ضایعات کیفی و کمی رابطه مستقیمی دارد، به همین دلیل لوبیا داخل انبار باید دور از رطوبت باشد و انبار محیطی خشک داشته باشد.

دیوار انبار باید تا ارتفاع 2 متر سرامیک و کاشی شده باشد و دیوار انبار باید غیر قابل نفوذ برای موجودات موذی باشد و در برابر شست و شو مقاومت بالایی داشته باشد و کف انبار باید موزاییک، سرامیک یا سنگ باشد، که قابلیت شست و شو داشته باشد.

پارامترهای موثر در تعیین قیمت لوبیای درجه یک

از پارامترهای موثر در تعیین قیمت لوبیای درجه یک، می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • واردات: افزایش و کاهش واردات لوبیا به ترتیب باعث کاهش و افزایش قیمت می شود. به طور کلی میزان واردات با قیمت رابطه مستقیم و تنگاتنگی دارد.
 • هزینه های تولید و نگهداری : با افزایش هزینه های تولید و نگهداری قیمت محصول هم افزایش پیدا می کند.
 • نوسانات ارز: افزایش و کاهش نرخ ارز به ترتیب باعث افزایش و کاهش قیمت لوبیا می شود.
 • اندازه و وزن بسته بندی: با افزایش اندازه و وزن بسته بندی، قیمت لوبیا هم افزایش پیدا می کند. علاوه بر این جنس بسته بندی و شکل ظاهری آن هم روی قیمت تاثیر گذار می باشد، که می توان به بسته بندی طلایی و…‌ اشاره کرد.

قیمت کالا باید به صورتی تعیین شود، که بقای شرکت را به همراه داشته باشد و حداکثر سود مورد انتظار را برای عرضه کننده ایجاد کند و در قیمت گذاری کالا باید به تغییرات بازار کار و ارکان بازاریابی توجه شود. تعیین قیمت کالا باید با تبلیغات کالا، توزیع و طراحی محصول هماهنگ باشد‌.

کلیه هزینه های ثابت و متغیر روی قیمت محصول تاثیر گذار هستند. در اغلب شرکت ها قیمت کالا توسط مدیران محصول، مدیران بازاریابی و فروش انجام می شود. ماهیت بازار هم روی قیمت کالا تاثیر گذار می باشد، که از انواع بازارها می توان بازار رقابت کامل، بازار انحصار کامل و بازار انحصاری چند قطبی را نام برد. شرایط رقابتی، هم از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت می باشد. قیمت بسته به شرایط اقتصادی که شامل رکود اقتصادی، رونق، نرخ بهره و نرخ تورم می شود، می تواند متغیر باشد.

سودی که نصیب شبکه های فروش و واسطه های توزیع می شود هم روی قیمت موثر است. برای قیمت گذاری کالا، بازاریابان باید از قوانین و مقررات دولتی اطلاع داشته باشند. به عنوان نمونه، برای جلوگیری از ورود رقبا به بازار قیمت محصول را پایین می آورند. برای ثبات در بازار، یکسان سازی قیمت را انجام می دهند.

مرکز خرید لوبیای سیاه باکیفیت در تهران

مرکز خرید لوبیای سیاه باکیفیت در تهران مرکز خرید لوبیای سیاه باکیفیت در تهران، همیشه از بازار گرمی برخوردار می باشد، چون بدون واسطه بهترین لوبیا سیاه را در اختیار مشتریان می گذارد، به همین دلیل از فعالان اصلی در رونق گرفتن بازار این نوع حبوبات می باشد. خاصیت های فراوان لوبیای سیاه باعث شده مرکز خرید پر رونقی داشته باشد، که از خواص لوبیای سیاه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • باعث کاهش وزن و لاغری می شود: فیبر غذایی موجود در لوبیا سیاه باعث کاهش اشتها می شود و از پرخوری جلوگیری می کند. علاوه بر این، چون کالری کمی دارد، برای کاهش وزن بهترین گزینه محسوب می شود.
 • مفید برای جنین و زنان باردار: از کم خونی زنان باردار جلوگیری می کند، چون منبع آهن می باشد و مقادیر بالای فولات موجود در آن باعث کاهش نقص لوله عصبی جنین در دوران بارداری می شود.
 • مفید برای مردان: مقادیر بالای مولیبدن موجود در آن باعث درمان ناباروری در مردان می شود و به درمان اختلال نعوظ آقایان کمک می کند.
 • پیشگیری از پارکینسون و آلزایمر: باعث کاهش سطح هوموسیستئین خون می شود و خطر بیماری پارکینسون و آلزایمر را کاهش می دهد، چون مقادیر بالای فولات و مولیبدن دارد.
 • افزایش قدرت و ساختار استخوان ها: خطر ابتلا به پوکی استخوان ها را کاهش می دهد و باعث افزایش قدرت استخوان ها می شود، چون مس، روی، منگنز، منیزیم، کلسیم، فسفر و آهن دارد.
 • کاهش فشار خون: باعث کاهش فشار خون می شود، چون مقادیر بالای منیزیم، کلسیم و پتاسیم دارد و حاوی سدیم کمی می باشد.
 • کنترل دیابت و کاهش قند خون: سرشار از فیبر است و به کاهش قند خون، کاهش چربی خون و بهبود سطح انسولین کمک می کند.
 • بهبود سلامت قلب: خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد، چون فولات و ویتامین ب۶ آن باعث کاهش بیماری های قلبی و عروقی می شود. خواص ضد التهابی لوبیا سیاه به دلیل کورستین موجود در آن می باشد و با کاهش کلسترول خون از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.
 • پیشگیری از سرطان: خواص ضد التهابی دارد و خطر سرطان و تومور را کاهش می دهد،‌ چون حاوی فولات و سلنیوم می باشد.
 • تقویت معده و دستگاه گوارش: برای بهبود هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش مفید است، چون منبع فیبر می باشد.
 • درمان کم خونی: گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و به درمان کم خونی کمک شایانی می کند.
 • منبع پروتئین: حاوی مقادیر بالای از پروتئین می باشد و می تواند پروتئین مورد نیاز گیاهخوران را تامین کند و همین ها باعث شده اند، خرید لوبیا سیاه فله ای رونق فراوانی پیدا کند.

تامین کنندگان لوبیای سیاه صادراتی با نرخ مناسب

تامین کنندگان لوبیای سیاه صادراتی با نرخ مناسب، سعی می کنند، به موقع محصول را در اختیار مشتریان بگذارند تا از کمبود عرضه در بازار جلوگیری شود. لوبیا سیاه طبع گرم و تری دارد و غنی از ویتامین B6، ویتامین B1، ویتامین A، آنتی اکسیدان، کورستین، کومپفرل، آنتوسیانین ها، ساپونین ها، پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب امگا3، منگنز، سلنیوم، مولیبدن، منیزیم، فسفر، مس، آهن، کلسیم و فولات می باشد و همین ها باعث شده اند، تامین کنندگان لوبیا سفید بتوانند، فروش خوبی را کسب کنند.

برای پختن لوبیا سیاه، ابتدا باید آن را تمیز کنید تا سنگ ریزه نداشته باشد و سپس لوبیا را بشویید و در آب سرد به مدت 8 تا 10 ساعت خیس کنید، تا گالاکتوز آن باعث نفخ نشود و تانن ها و فیتات های آن که موجب کاهش جذب مواد معدنی در بدن می شوند، از بین بروند‌. سپس لوبیای سیاه را به مدت 1 تا 2 ساعت داخل قابلمه بزرگ بریزید و بگذارید بپزد و له شود.

پخش بی واسطه لوبیای سیاه در سراسر کشور

پخش بی واسطه لوبیای سیاه در سراسر کشور پخش بی واسطه لوبیای سیاه در سراسر کشور، باعث شده تا مشتریان بتوانند با قیمت درب کارخانه به راحتی محصول را تهیه کنند. علاوه بر این، موارد مصرف مختلف لوبیا سیاه باعث شده پخش پر رونقی داشته باشد، که از موارد مصرف لوبیا سیاه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • برای تهیه همبرگر گیاهی با لوبیا سیاه، لوبیای ترش، خوراک لوبیا سیاه و سوپ لوبیا سیاه استفاده می شود.
 • برای تهیه نودل لوبیا سیاه، رب، سس و سالاد لوبیا سیاه مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.