صادرات لوبیا سفید بزرگ بسته بندی شده به عراق در سال 1400

در میان کشورهای همسایه ایران، عراق جزو کشورهای است که در زمینه صادرات محصولات بخصوص لوبیا سفید بزرگ میزان زیادی از این بخش را به خود اختصاص داده است. صادرات لوبیا سفید بزرگ بسته بندی شده در عراق در سال 1400 به بیشترین میزان خود رسیده است. حبوبات جزو محصولاتی است که باید مازاد آن به صادرات اختصاص پیدا کند وگرنه ممنوعیت صادراتی خواهد داشت. لوبیا سفید ایران دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی است و همچنین دارای قیمت مناسبی می باشد. کشور عراق بیشتر لوبیا سفید بزرگ را خریداری می کند.

صادرات لوبیا سفید بزرگ بسته بندی شده به عراق در سال 1400

چند ویژگی مهم لوبیا سفید درجه یک

چند ویژگی مهم لوبیا سفید درجه یک

لوبیا سفید یکی از حبوباتی است که به سبب داشتن ارزش غذایی بالا در سبد خانوارها وجود دارد. این نوع لوبیا دارای طعم و مزه بی نظیری است. در این مقاله می خواهیم چند ویژگی مهم لوبیا سفید درجه درجه یک را برای شما بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

ویژگی های مهم لوبیا سفید عبارتند از:

لوبیا سفید از نظر شکل ظاهری شبیه لوبیا قرمز و فقط رنگ آن است که متفاوت است. اگر در شرایط نامناسب نگهداری شود دچار افت و بوی نم می شود. دارای پوست صاف و یکدست است.

لوبیا سفید علاوه بر استفاده در غذاها موجب می شود که برخی بیماری ها به همراه مصرف آن درمان شود. این محصول دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی است.

از ویژگی های مهم لوبیا سفید درمان یبوست به خاطر داشتن فیبر بالا، کاهش بیماری علی قلبی عروقی، سلامت دستگاه گوارش، درمان بیماری کم خونی و سلامت پوست و مو می باشد.

به علت داشتن چربی پایین، باعث پایین آمدن کلسترول می شود. به همین خاطر مصرف آن در همه گروهای سنی بویژه کودکان و افراد سالمند توصیه می شود.

لوبیا سفید باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می شود و از پیری زودرس جلوگیری می کنند. حتی برای افرادی که اضافه وزن دارند میان وعده مناسبی است زیرا به خاطر داشتن کالری بالا موجب سیری فرد می شود و در بلند مدت باعث می شود وزن پایین بیایید و تناسب اندام حاصل شود.

بیشتر بخوانید: لوبیا چشم بلبلی

به اطر داشتن کلسیم بالا از پوکی استخوان در میانسالی جلوگیری می کنند و باعث تقویت و رشد استخوان کودکان در سنین رشد می شود. مقدار مصرف متعادل لوبیا سفید، روزانه نصف فنجان لوبیای پخته توصیه می شود.

برای مصرف لوبیا سفید قبل از پخت باید آن را خیس کرد و بعد پخته شود. لوبیا سفید جایگزین خوبی برای پروتیئن های حیوانی در افراد گیاه خوار است و تمام موارد مورد نیاز بدن را تامین می کند.

لازم است این نکته را یادآور شوم که درست از لوبیا دارای مواد مغذی فروان است ولی مصرف بیش از اندازه آن باعث نفخ و مشکلات گوارشی می شود پس در مصرف آن زیاد روی نکنید و در حد تعادل میل نمایید.

راهنمای خرید لوبیا سفید بزرگ

لوبیا ها انواع مختلفی دارند و هر کدام ارزش غذایی مخصوص به خود را دارند و مصارف گوناگونی دارند. خریداران باید در انتخاب لوبیایی با کیفیت دقت کنند. امروزه بازار فروش حبوبات بسیار داغ است و مصرف کنندگان بدون دانستن اطلاع کافی اقدام به خرید محصولات بی کیفیت می کنند.

بیشتر بخوانید: فروش لوبیا عروس

در اینجا نکاتی را ارائه می دهیم که بتوانید لوبیا مرغوبی انتخاب کنید. لوبیا باید دارای اندازه های یکسان و به اصطلاح یک دست باشد. نداشتن اندازه‌ای یکسان موجب می شود در موقع پخت دچار مشکل شوید و لوبیا های ریزتر زود پخته شوند ولی هنوز لوبیاهای درست نپخته باشد.

در هنگام خرید محصول را خوب نگاه کنید که دچار افت و لکه نباشد. این گونه مشکلات به راحتی قابله دیدن است.

پوست لوبیا باید صاف و یکدست باشد. پوست و چرومیده لوبیا نشان از کهنگی محصول است. همچنین بدن برگ و ساقه لوبیا باشد.

لوبیا سفید دارای رنگ سفید است و روی آن هیچ گونه لک و کدری وجود ندارد. اگر لوبیا تازه باشد اصلا کدر نیست و کدر بودن محصول نشان از شرایط نگهداری نامناسب و یا ماندگاری بیش از حد لوبیا سفید است.

بهتر مکان برای نگهداری لوبیا جای خنک، تاریخ و بدون رطوبت است. اگر برای مصارف خانگی لوبیا سفید را تهیه می کنید بهتر است به مقدار مصرف تهیه نمایید و محصول را به صورت تازه خریداری نمایید و یا برای نگهداری طولانی مدت به آن نمک بزنیم و درون شیشه های درب دار نگهداری کنید.

در هنگام خرید سعی کنید محصول تازه و با کیفیت را از مراکز معتبر خریداری نمایید. زیرا در اینگونه مراکز به علت فروش بالا عمدتا محصولات تازه وجود دارد و به خاطر جلب نظر مشتریان خود حاضر نیستند اعتبار خود را خدشه دار کنند.

بررسی کیفیت لوبیا سفید فله

بررسی کیفیت لوبیا سفید فله

همانطور که می دانید، لوبیا سفید یکی از ارقام مختلف لوبیا است که یکی از پر مصرف ترین نوع آن است. اگر بخواهیم کیفیت لوبیا سفید فله را مورد بررسی قرار دهیم. باید ببینیم این ماده غذایی چه مصارفی ( خانگی یا صنعتی تهیه کنسرو لوبیا)را در بر می گیرد.

بیشتر بخوانید: لوبیا قرمز کپسولی

لوبیا سفید بیشتر استفاده های خانگی در تهیه انواع غذاها و آش ها است و همانطور جنبه دارویی فروانی دارد.

وجود مقادیر زیاد منیزیم، آهن، کلسیم، اسید فولیک و همچنین ویتامین های مختلف استفاده از آن را هم ردیف پروتئین حیوانی قرار داده است. در میان ارقام لوبیا، نوع رشتی آن کیفیت مرغوب تری دارد.

کیفیت لوبیا همان پارامتری است که در همه جوانب محصول تاثیر می گذارد مانند: میزان خرید محصول، قیمت محصول و…را می توان نام برد.

کیفیت لوبیا از جنبه ظاهری آن یکدست و یک اندازه بودن است. هر چه لوبیا زنگ روشن تر ی و بدون لمه های قهوه ای باشد نشان از کیفیت بالایی محصول است.

بیشتر بخوانید: لوبیا کردی ارگانیک

عمدتا کیفیت لوبیا سفید به نوع کاست و مراقبت های که در آن زمان انجام می شد بستگی دارد. هر چه رسیدگی بیشتر باشد کیفیت بالا می رود و محصول خوبی به عمل می آید در غیر اینصورت محصول کیفیت زیادی نخواهد داشت.

عموما لوبیا عمده درجه بندی نمی شود و خریداران پس از خرید محصول را سورت بندی می کنند و لوبیا ممتاز را از درجه ۲جدا می کنند. اما باز هم در خرید عمده و فله در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد.

عوامل موثر بر قیمت لوبیا سفید درشت

آیا می دانید چه عوامل و پارامترهای بر روی قیمت لوبیا سفید درشت تاثیر می گذارند؟ اگر جزو کسانی هستید که اطلاعات کافی در مورد این موضوع ندارید پس با ما همراه شوید.

در گام اول زمان برداشت محصول را می توان نام برد. در زمان برداشت با توجه به اینکه محصول زیادی وارد بازار می شود قیمت محصول به علت عرضه زیاد پایین می آید و این یک امر طبیعی است. زیرا خریداران نیز در این زمان بیشتر از هر زمان دیگری است و به طبع آن خواستار محصول با قیمت پایین تر هستند.

نحوه فروش لوبیا سفید نیز یکی از عوامل مهم است. به طور کلی فروش محصولات به صورت عمده باعث می شود قیمت عمده آن مناسب تر باشد. عموما در خرید کیلویی یا جزیی قیمت بالاتر می رود.

هر چه محصول با کیفیت تر و تمیز تر باشد در قیمت آن تاثیر می گذارد. لوبیا سفید درشت از نظر شما بسیار ظاهر خوبی دارد برای همین مشتریان زیادی خواهان این محصول هستند.

میزان صادرات و واردات این محصول نیز یکی از عوامل دیگر است. مازاد حبوبات داخل به کشورهای همسایه صادر می شود ولی اگر در برهه دچار کمبود لوبیا سفید در داخل کشور شویم قیمت آن به میزان قابل توجهی بالا خواهد رفت. متاسفانه واردات بی رویه و بدونه برنامه نیز جزو مشکلات دیگری است که در این بازار وجود دارد.

امروزه نوسانات قیمت ارز در کشورمان تاثیر زیادی بر قیمت محصولات می گذارد. وقتی قیمت ارز بالا می رود تولید کنندگان تمایل پیدا می کنند. محصول را صادر کنند تا بتوانند سود خوبی را نصیب خود کند و این امر باعث بالا رفتن قیمت محصول می شود.

نوع بسته بندی نیز باعث می شود قیمت تا حدودی بالا برود زیرا در فرایند بسته بندی هزینه نیروی انسانی که برای این کار اعمال می شود بر روی قیمت نهایی محصول کشیده می شود. همچنین حجم تولیدی محصول، اگر به علت خشکسالی و عوامل دیگر میزان برداشت محصول پایین بیایید قیمت محصول در همان زمان برداشت به بالاترین رقم خود می رسد.

با این حال قیمت لوبیا مدام در حال نوسان است و نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. در هنگام خرید به نوع لوبیا، سالم بودن لوبیا، نداشتن خرابی و ضایعات (برگ یا ساقه لوبیا)، بسته بندی و غیره توجه کنید‌ زیرا این عوامل هم بر روی قیمت لوبیا تاثیر می گذارند.

نوع برندی که ما محصول آن را خریداری می کنیم نیز در قیمت آن موثر است. تعداد زیادی برند در کشورمان مشغول به فعالیت هستند که برخی از آنها توانسته اند موفقیت های بی شماری کسب کنند و در نتیجه قیمت این برندها بیشتر از سایر برندهای دیگر باشد.

همه عوامل بالا کم یا زیاد بر روی قیمت محصول تاثیر بسزایی دارد. اما آنچه باید به آن توجه کرد بالا رفتن قیمت کمک مسئولان را می طلبد که قیمت محصول زیاد بالا نرود که مصرف کننده نهایی دچار مشکل شود. همچنین اتحادیه ها باید از افزایش بی رویه قیمت لوبیا سفید جلوگیری کنند.

عرضه مستقیم لوبیا سفید در فروشگاه های معتبر

عرضه مستقیم لوبیا سفید در فروشگاه های معتبر

عرضه مستقیم لوبیا سفید در فروشگاه‌های معتبر، موجب شده است این محصول از نظر قیمت صرفه اقتصادی بالایی داشته باشد. به همین خاطر مصرف کنندگان تمایل دارند این نوع خرید را انجام دهند. لوبیا سفید به صورت خام در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وجود دلالان و واسطه ها در این بین باعث شده که محصولات از موقع برداشت تا وقتی که به دست مصرف کننده برسد قیمت های متفاوتی را تجربه می کند.

عرضه مستقیم لوبیا سفید باعث حذف واسطه ها می شوند و خریدار محصول را با قیمت خوبی خریداری می کند. بهتر است برای خرید لوبیا سفید اول مراکز و فروشگاه‌های معتبر را شناسایی کنیم تا به راحتی به محصول مورد نظر دسترسی پیدا کنیم.

پخش عمده مرغوب ترین لوبیا سفید در بازار

همانطور که قبلاً گفته شد لوبیا انواع مختلفی دارد مانند: لوبیا چیتی درجه یک، لوبیا قرمز، لوبیا سفید که هم درشت و هم ریز دارد. لوبیا سفید مرغوب و با کیفیت عمده در بازار از تقاضای خوبی برخودار است.

اصولاً خریداران به دنبال محصول درجه یک به صورت عمده هستند. زیرا قدرت خریداران را، به خاطر داشتن قیمت مناسب بالا می برد. لوبیا سفید اعلا همیشه مشتریان خود را دارد و حتی مشتریان حاضر هستند بهای خوبی برای آن بپردازند.

عمده فروشان لوبیا به روش های مختلفی این محصول را به فروش می رسانند. لازم است بدانید اکثر عمده فروشان این محصول کشاورزان و تولید کنندگان این محصول هستند، که لوبیا سفید بدون واسطه به بازار عرضه می کنند.

لوبیا سفیدی که توسط تولید کنندگان روانه بازار می شود دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی است. مصرف لوبیا به صورت خام توصیه نمی شود زیرا نوعی سم در لوبیا وجود دارد که برای بدن زیان آور است.

اگر قصد خرید لوبیا سفید عمده را از بازار دارید باید حتما مراکز پخش و فروشندگان عمده را شناسایی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. بعد از خرید حتما شرایط نگهداری مناسبی را برای محصول در نظر بگیرید زیرا اگر در شرایط نامناسب نگهداری شود خراب می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

توزیع بی واسطه لوبیا سفید بزرگ به قیمت کارخانه

توزیع بی واسطه لوبیا سفید بزرگ به قیمت کارخانه

مصرف لوبیا در بین خانواده‌ها از اهمیت زیادی برخودار است به همین خاطر در بیشتر مناطق کشور یافت می شود که حتی به نام آن محل معروف شده اند مثلا لوبیا رشتی را می توان نام برد.

بعد از کاشت و برداشت لوبیا توسط کشاورزان محصول با تناژ بالا و به صورت عمده از کشاورزان خریداری می کنند و بعد از تمیز شدن و بسته بندی شدن به صورت مستقیم و غیر مستقیم روانه بازار فروش می گردد.

توزیع بی واسطه لوبیا سفید بزرگ به قیمت درب کارخانه به این صورت است که خریداران عمده که بیشتر فروشگاه‌های بزرگ و تجار هستند با مراجعه مستقیم به واحد‌های فروش این نوع محصولات، لوبیا را به مقدار مورد نیاز خریداری می نمایند.

در این نوع خرید واسطه ها خود به خود حذف می‌شوند و مشتریان و فروشندگان با خیال آسوده مراحل فروش را طی می کنند. در این نوع خرید، قیمت نهایی برای مصرف کنندگان پایین می آید.

توزیع بی واسطه از طریق فروشگاه‌های آنلاین نیز نوع دیگری از فروش محصول است که خریداران بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی محصول را با هر تناژی در مکان مورد نظر دریافت می کنند. امروزه به خاطر تغییر سبک زندگی مردم این نوع خرید بیشتر باب شده است.

برای خرید و استعلام قیمت لوبیا سفید می توانید به واحد‌های فروش کارخانه و وب سایت های که به همین منظور وجود دارد مراجعه نمایید و پس از کسب اطلاعات اقدام به خرید نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما