صادرات انواع لوبیا قرمز بزرگ به اروپا

بایدخاطر نشان کرد که ایران خوشبختانه جزو یکی از صادر کننده های انواع حبوبات از جمله صادرات انواع لوبیا قرمز بزرگ به اروپا و کشورهای همسایه می باشد که توانسته است از این طریق نیازهای اقتصادی کشور را برآورده ساخته و باعث رشد و رونق اقتصادی کشور شود و مشکلات مالی کشور را برطرف سازد.

علاوه بر صادرات انواع لوبیا از جمله لوبیا قرمز بزرگ،لوبیا چشم بلبلی، لوبیا کپسولی ،لوبیا سفید درشت، حبوبات دیگر را مثل نخود، لپه، عدس، ماش را هم به این کشورها صادر کرده که این خود باعث شده است که علاوه بر نیازهای داخلی کشور، ایران در زمینه صادرات این حبوبات و محصولات توانسته است از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد که اغلب صادرات و تولیدات لوبیا و انواع حبوبات بیشتر از طریق لرستان به کشورهای دیگر صورت می گیرد صادرات آنها به صورت کیفی و با مرغوبیت بالا و با رعایت اصول بهداشتی و استاندارد انجام می شود.

صادرات انواع لوبیا قرمز بزرگ به اروپا

نکات مهم در انتخاب لوبیا قرمز درجه یک

نکات مهم در انتخاب لوبیا قرمز درجه یک از آنجا که مصرف لوبیا قرمز درجه یک مانند بقیه حبوبات در زندگی روزانه ما بسیار استفاده می شود که هم برای لاغری و هم چاقی از آنها استفاده فراوان می شود پس بنابراین جز یکی از مواد غذایی است که پرمصرف است و سرشار از ویتامین ها می باشد به سلامتی بدن ما بسیار کمک می کند .

پس بنابراین در هنگام خرید باید به چند نکته مهم دقت کرد که لوبیایی که می خریم سالم باشد دارای شپشک و حشرات در داخل آن دیده نشود سوراخ نباید در آن ها مشاهده شود و همچنین داخل آنها دارای سنگ ریزه و کلوخ نباشد و عاری از هرگونه گرد و خاک باشد.

بیشتر بخوانید: لوبیا چشم بلبلی

اگر لوبیا را به صورت بسته بندی تهیه می کنید به تاریخ روی بسته دقت کنید که تاریخ آن گذشته نباشد و همچنین در انتخاب لوبیا قرمز پهن درجه یک رنگ لوبیا بسیار حائز اهمیت است لوبیا هایی که دارای رنگ تیره و سیاه هستند از طعم خوبی برخوردار نمی باشند و دیر پخته می شوند و در داخل غذا چون به خوبی نمی جوشد لعاب و مزه خوبی به غذا نمی دهد.

همچنین در هنگام خرید به برند ونام شهری که لوبیا از آن تولید و تهیه شده است توجه کنید لوبیایی که می خرید لوبیای مرغوب و با کیفیت باشد لوبیای محلی جز یکی از لوبیاهای با کیفیت در بازار می باشد وطعم خوبی هم برخوردار هستنداگر خرید لوبیا قرمز تازه به صورت کلی و عمده صورت گیرد قیمت آن نسبت به لوبیای قرمزی که به صورت کیلویی خریداری شده است بسیار به صرفه تر می باشد.

مختصری درباره لوبیا قرمز تازه

باید متذکر شد لوبیا جز یک دسته از حبوبات است که انواع و اقسام مختلف دارد یک نوع از آنها لوبیای قرمز کوچک و نوع دیگر آن لوبیا قرمز بزرگ به نام لوبیا قرمز یا کلیوی نام دارد که از لوبیای قرمز تازه بیشتر برای قورمه سبزی و همچنین غذاهایی مانند آش و یا به صورت کنسرو استفاده می شود لوبیا دارای خواص بسیار زیاد است.

جز یکی از کامل ترین مواد غذایی به حساب می آید و برای سلامتی بدن بسیار مفید است از لوبیا های قرمز برای رفع بیماری های قلبی و همچنین رژیم غذایی در طی روز استفاده می شود لوبیا قرمز کپسولی دارای پروتئین بسیار زیاد می باشد که می توانند به جای گوشت از این حبوبات استفاده کرد و همچنین افرادی که دچار سنگ کلیه هستند می توانند روزانه از لوبیا قرمز استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: لوبیا صدفی ارگانیک

همچنین شما می‌توانید با مصرف لوبیا قرمز به سیستم گوارشی بدن خود کمک کرده و باعث بهترهضم شدن غذا ها می شود لوبیای قرمز علاوه بر پروتئین از منیزیم ،پتاسیم و آهن برخوردار است فیبری که در این لوبیا قرار دارد برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند و نمی توانند از چربی زیاد استفاده کنند می توانند لوبیا قرمز را به جای گوشت جایگزین کرده که باعث تنظیم کلسترول خون میشود.

فیبر زیاد دارد همیشه احساس سیری به آنها دست می دهد وافرادی که از ناراحتی معده برخوردار هستند برای مصرف حبوبات باید قبل از استفاده آنها را چند ساعتی در آب بخیسانند تا دچار نفخ معده نشوند استفاده روزانه از لوبیای قرمز کمک به معده و همچنین روده کرده و برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند می توانند برای تنظیم فشار خونشان از این حبوبات استفاده کافی داشته باشند

و همچنین مصرف روزانه لوبیا باعث پیشگیری از انواع سرطان شده و به شادابی افراد کمک کرده و بسیاری از افراد هستند که نمی توانند از حبوبات به تنهایی استفاده کنند می توانندآنها را به صورت کنسرو یادر داخل غذاها ازان مصرف کافی را داشته باشند.

عواملی که بر قیمت لوبیا قرمز تاثیر دارد

عواملی که بر قیمت لوبیا قرمز تاثیر دارد باید متذکر شد که امروزه با ایجاد نوسان در بازار هر روز نرخ محصولات تغییر کرده و این تغییرات خود بر قیمت انواع محصولات از جمله حبوبات یا همان لوبیا قرمز تاثیر گذار است یکی از عواملی که قیمت این حبوبات را متغیر کرده است شرایط اقتصادی چون زمینه صادرات و واردات را مشکل‌ساز کرده هرچه صادرات پیش تر صورت بگیرد تولیدات بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: فروش لوبیا شیرازی

وقتی تولید بیشتر باشد قیمت برای مشتریانِ به صرفه تر است و خرید بیشتر صورت می گیرد و تولید کنندگان این محصولات از سود بیشتری برخوردار می شوند و تولیدات خود را بیشتر می کند و دغدغه در فروش محصولات خود ندارند نرخ خرید و فروش محصول هم مشخص می باشد اما امروزه با این شرایط که در بازار دیده می شود.

هر روز نرخ اجناس بالا می رود و هیچ تضمینی در قیمت خرید و فروش محصولات وجود ندارد و این باعث شده است که هم برای فروشنده و هم برای خریدار کار را سخت تر کند و هیچ کدام از آنها از این شرایط راضی نیستند.

روش های تشخیص لوبیا قرمز درجه یک

همان طور که در مقاله های قبلی ذکر شده است لوبیای قرمز یا حبوبات را می توان هم به صورت فله ای و هم به صورت کیلویی از بازار از مغازه های سوپرمارکت یا مغازه هایی که مختص فروش انواع حبوبات هستند آنها را خریداری کرده اما با وجود زیاد این حبوبات در بازار کار تشخیص محصول درجه یک یا همان لوبیای قرمز درجه یک را سخت مشکل کرده است .

برای تشخیص لوبیا قرمز درجه یک باید به برند آن و همچنین رنگ لوبیا و بهداشتی بودن و استاندارد بودن آن توجه کرد لوبیا قرمز اگر رنگ آن تیره و سیاه باشد جز آن دسته از لوبیاهایی است که دیرتر پخته شده و به غذا طعم و مزه خوبی نمی دهد و غذا هم از لعاب خوبی برخوردار نیست و اگر می خواهید که لوبیای که می خرید به صورت بهداشتی و عاری از هرگونه گرد و خاک و سنگ ریزه باشد می توانید آن را به صورت بسته‌ای و کیلویی خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: لوبیا گلخانه ای

توجه داشته باشید لوبیای که می خرید دارای شپشک و حشرات در داخل آنها دیده نشود و هیچ سوراخی در داخل آنها نباید مشاهده شود و همچنین برای خرید به برند محصول توجه داشته باشید لوبیا قرمز با کیفیت ایرانی دارای رنگ بسیار خوشرنگ و قرمز بوده و همچنین براق هستند و لوبیا های قرمز بزرگ بیشتر برای مصرف قورمه سبزی آش و کنسرو وبقیه غذا ها استفاده می شود .

شما اگر خواسته باشید که از لوبیا قرمز استفاده داشته باشید باید قبل از مصرف آنها را در آب گرم چند ساعتی نگهداری که مانع از نفخ معده شودو لوبیا هایی که در داخل ایران به صورت دیم و بدون آب به دست می‌آید نسبت به لوبیا های که با آب کاشته شده و جمع آوری می شود از خاصیت و طعم بسیار خوبی برخوردار می باشند و حالت نرمی هم دارندو اگر خواسته باشیم که کودکان شما برای رشد شان و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن آنها از حبوبات به آنها بدهید می توانید آنها را پس از پخته شدن خوب آسیاب کرده و میکس کنید و به فرزندانتان بدهید.

عرضه لوبیا قرمز فله با قیمت مناسب

عرضه لوبیا قرمز فله با قیمت مناسب برای خرید لوبیا قرمز فله با قیمت مناسب باید به مراکز تولید این محصول مراجعه کرده که به صورت مستقیم و بدون واسطه بتوانید آن را با قیمت مناسب خریداری کرده و اگر خرید به صورت کلی صورت بگیرد قیمت بسیار به صرفه تر از آن است که به صورت کیلویی و بسته بندی باشد.

چون در بسته بندی هزینه نیروی کاری و همچنین هزینه وسایل به کار رفته در آن زیاد است پس بنابراین قیمت هم فرق می کند اگر خرید این محصول در فصل خود صورت بگیرد شما از محصولی که می خرید از لحاظ کیفیت و مرغوبیت آن و همچنین تازگی آن آسوده خاطر هستید و اگر دسترسی به این تولید کننده ها یا مراکز ندارید می توانید از طریق سایت های اینترنتی منحصر به فرد به صورت غیر مستقیم با هزینه حمل و نقل رایگان میزان مصرفی لوبیای خود را سفارش داده و آن را درب منزل تحویل بگیرید .

بعضی از مغازه ها هستند که فروش محصولات خود را به صورت کلی و عمده قرار داده اند و در حقیقت کلی فروشی به حساب می آیند این مغازه ها نسبت به مغازه های دیگر قیمت شان فرق می کند و شما می توانید خرید کالاهای خود را از آنجا انجام دهید که در بیشتر نقاط کشور و شهر های آن از این گونه مغازه ها زیاد دیده می شود.

و البته باید ذکر کرد که قیمت محصولات بستگی به کیفیت و مرغوبیت و استاندارد بودن آنها دارد هر چه محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود پس هنگام خرید علاوه بر قیمت محصول باید به کیفیت آن ها توجه ویژه داشت.

بزرگ ترین تولید کننده لوبیا قرمز درجه یک در ایران

باید خاطر نشان کرد که ایران جز یکی از کشورهایی است که بیشترین تولید کنندگان حبوبات در آنجا صورت می‌گیرد که توانسته است علاوه بر نیازهای داخلی کشور نیازهای خارجی و کشورهای دیگر را برآورده سازد و از این رو مشکلات مالی کشور را برطرف کند.

و بزرگترین تولیدکنندگان لوبیا در ایران لرستان و خمین می باشد چون برای تولید هر محصولی احتیاج به شرایط آب و هوایی و همچنین حاصلخیز بودن خاک آن منطقه دارد و خمین جز آن دسته از مناطقی است که برای تولید این محصول دارای خاک حاصلخیز کشاورزی بوده و‌توانسته به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی این محصول در کشور به حساب آید .

اگر خرید این محصول به صورت مستقیم و بدون واسطه قرار بگیرد قیمت ان بسیار مناسب است علاوه بر لرستان و خمین در بسیاری از شهرهای کشور ما ایران کاشت انواع لوبیا، نخود و عدس صورت می گیرد و بعضی از آنها کاشت این محصولات را به صورت آبی و بعضی از آنها به صورت دیم انجام می دهند که کاشت حبوبات بدون آب و به صورت دیم از طعم و مزه خاصی برخوردار است و دارای خاصیت بسیار زیادی هستند.

باعث رضایت بیشتر مشتریان بوده و همچنین کشاورزان هم در این خرید سهم بسیار زیادی دارند زمینه تولیدات آنها هم بیشتر می شود پس بنابراین آنها هم به سود زیادی دسترسی پیدا می کنند و این خود باعث رشد و رونق اقتصادی یک کشور می شود و همچنین زمینه اشتغال زایی افراد مهیا می باشد.

خرید و فروش لوبیا قرمز بزرگ به قیمت عمده

خرید و فروش لوبیا قرمز بزرگ به قیمت عمده از آنجا که خرید و فروش لوبیای قرمز یا لوبیا چیتی مرغوب و لوبیا های دیگر مثل لوبیا سفید، لوبیا چشم بلبلی و لوبیای قرمز کوچک اگر خرید و فروش این حبوبات به صورت کلی و عمده صورت بگیرد یقیناً در تعیین قیمت بسیار تاثیر گذار است و از آنجا که باید توجه داشت در بسیاری از نقاط کشور و شهر ها مغازه هایی هستند که به فروش عمده حبوبات به صورت کلی می پردازند .

وقتی که فروش به صورت عمده و کلی باشد قیمت آن ها هم بسیار مناسب تر از خرید به صورت فله خواهد بود و برای مطلع شدن از قیمت عمده لوبیا قرمز بزرگ بهتر است از طریق سایت های اینترنتی منحصر به فرد به صورت غیر مستقیم و بدون واسطه مراجعه کرده و از قیمت واقعی آن ها مطلع شوید اما امروزه با این شرایط اقتصادی و نوسان بازار قیمت ها روز به روز افزایش پیدا کرده و بهتر است برای خرید کالاها و محصولات خود از چند مغازه که فروش محصولات را به عهده دارند پرس و جو کرده.

و هر کجا که قیمت به صرفه تر و مناسب تر است میزان مصرفی محصولات خود را خریداری کنید و هر کدام از این لوبیاها قیمت متفاوت دارند مثل لوبیا چیتی خام با لوبیای قرمز قیمت شان فرق می کند و قیمت آنها بستگی به میزان مصرفی و همچنین کیفیت و طعم انها دارد بعضی از فروشگاه ها در اکثر نقاط شهرها هستند .

که کارشان فقط فروش انواع حبوبات ازجمله نخود لوبیا، لپه، عدس، ماش می باشد و آنها چون خرید خود را به صورت کلی و عمده انجام می دهند پس قیمت شان هم به صورت عمده به حساب می آید و نسبت به مغازه های دیگر قیمت آنها پایین تر است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما