شرکت عرضه لوبیا قرمز تازه

بدن انسان برای تامین مواد مغذی مورد نیاز خود به مصرف مواد غذایی مفید نیازمند است. حبوبات به عنوان دسته ای از مواد غذایی که در نیل به این هدف موثر هستند همواره مورد استفاده قرار می گیرند. استقبال زیاد و محبوب بودن انواع حبوبات به خصوص لوبیا قرمز تازه باعث شده است تا عده زیادی توجه خود را به تولید ان معطوف کنند و روش های مختلف توزیع از قبیل لوبیا قرمز عمده یا بسته بندی به وجود بیاید. در این مطلب به توضیحاتی پیرامون لوبیا قرمز خواهیم پرداخت.

شرکت عرضه لوبیا قرمز تازه

اطلاعات مفید درباره لوبیا قرمز

اطلاعات مفید درباره لوبیا قرمز خرید لوبیا قرمز مرغوب پیچیدگی زیادی ندارد و با داشتن اطلاعات مفید و کافی می توان نمونه با کیفیتی انتخاب کرد. با این حال توجه به کامل بودن شکل هر دانه و خرد نبودن ان ها که نشان از صحیح حمل کردن از مزارع و باربری های مختلف تا رسیدن به مراکز توزیع لوبیا فله قرمز دارد. بررسی تمیز بودن از آلودگی هایی نظیر چوب و برگ خشک، گل، خاک و سنگ و همچنین توجه به رنگ طبیعی که مایل به زرد و یا حتی قهوه ای نباشد که نشان دهنده عدم زمان طولانی نگهداری در انبار یا مغازه است، می تواند در انتخاب هرچه بهتر به مصرف کننده کمک کند.

به علاوه از نشانه های نگهداری طولانی مدت لوبیا قرمز این است که پوست هر دانه به راحتی از گوشت ان جدا شود. اگرچه انواع لوبیا لوبیا، از نظر خواص تا حد زیادی مشابه اند اما در بین بسیاری (خصوصا خانم ها)، لوبیا قرمز درشت نسبت به لوبیا قرمز خیلی ریز محبوبیت بیشتری دارد چرا که به هرچه زیباتر و مجلسی تر شدن خورشت کمک می کند. با این حال این موضوع کاملا معطوف به سلیقه فردی است و نوع ریز لوبیا هم طرفداران خاص خود را دارد.

کاربرد استفاده از لوبیا قرمز درجه یک

لوبیا قرمز یکی از مهم ترین حبوباتی است که جایگاه مهمی در غذا های اصیل شرقی و مخصوصا ایرانی دارد. به عنوان مثال همه ما قورمه سبزی را با لوبیا قرمز های موجود در ان می شناسیم. این لوبیا در غذا های دیگر مانند کتلت لوبیا و یا همبرگر لوبیا نیز استفاده می شود و روش مصرف به این صورت است که لوبیا قرمز را خیس کرده سپس پوست ان را جدا کرده، اب پز و در نهایت پوره می کنیم.

استفاده از لوبیا قرمز به جای گوشت در همبرگر مشکل بسیاری از افراد را که گیاه خوار هستند و یا به هر دلیلی با خوردن گوشت قرمز مشکل دارند، حل کرده هست. چرا که علاوه بر دارا بودن مواد مغذی بسیار زیاد که در بخش های بعد توضیح داده خواهد شد، بسیار لذیذ نیز هست. همچنین از پوره لوبیا می توان در ترکیب با سایر مواد نیز استفاده کرد. از مخلوط کردن لوبیا قرمز پخته با کاهو و ذرت و مایونز سالادی مقوی حاصل می شود که بسته به سلیقه می توان به ان مواد دیگری مانند هویج رنده شده نیز اضافه کرد.

روش جالب دیگری که در مصرف لوبیا قرمز وجود دارد این است که بعد از چند ساعت خیس کردن و جدا کردن پوست ان می توانیم ان را آسیاب کرده و به شکل گرد در اوریم. از این گرد در انواع خورشت ها می توان استفاده کرد که علاوه بر مقوی تر کردن غذا باعث قوام ان می شود.

دانستنی های مهم درباره لوبیا

دانستنی های مهم درباره لوبیا در اینجا به بررسی مواد مغذی موجود در لوبیا قرمز می پردازیم:

اسید فولیک نقش مهمی در تقویت قوای ذهنی و حافظه دارد و کمبود ان باعث بروز بیماری هایی از جمله پارکینسون و آلزایمر در درجات مختلف می شود. مصرف لوبیا قرمز به دلیل تامین نیاز اسید فولیک بدن و همچنین ویتامین گروه ب از ابتلا به این بیماری ها مخصوصا در سنین بالا جلوگیری می کند. لوبیا قرمز حاوی مقدار قابل توجهی فیبر است.

گنجاندن مواد غذایی فیبر دار در برنامه غذایی با از بین بردن اشتهای کاذب، مخصوصا برای افرادی که به ریزه خواری های بین وعده های غذایی ( که از علل مهم چاقی هستند) عادت دارند، مفید است چرا که فیبر موجود در ان ها باعث سیری می شود و همچنین به کاهش چربی های اضافی که در صورت ماندن در بدن مشکلات عروقی و گوارشی ایجاد می کند نیز کمک می کند.

در طب سنتی یبوست به عنوان مادر تمام بیماری ها (ام المرائض) نام گرفته است و بر این اساس مصرف موادی ک با یبوست مقابله کنند بسیار حائز اهمیت است. مواد غذایی فیبر دار مانند انواع لوبیا (قرمز، چشم بلبلی، سفید و …) به دلیل فیبر موجود جزو همین دسته اند. فیبر مانند یک مسهل یا ملین عمل می کند و عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و به این ترتیب متعاقبا از بیماری های مرتبط با روده ها و حتی از سرطان ان ها جلوگیری می کند.

به علاوه همین فیبر موجود با کنترل قند خون از بروز دیابت و یا تشدید ان جلوگیری می کند. سایر مواد معدنی موجود در لوبیا مانند منیزیم با کاهش سطح استرس و هیجانات، از بروز بیماری های قلبی مانند حمله قلبی جلوگیری می کند. لوبیا قرمز همچنین میل جنسی را افزایش می دهد لذا می توان از این ماده به عنوان جایگزین دارو های شیمیایی بهره برد. همینطور تمام مواد مغذی موجود در لوبیا برای همه افراد در سنین مختلف و مخصوصا زنان باردار مفید است چرا که باعث سلامت مادر و جنین (خصوصا از نظر مغزی) می شود.

خواص مهم لوبیا قرمز برای قلب

تا جایی که مشاهدات پزشکی تصدیق کرده اند لوبیا قرمز دارای مواد مغذی زیادی از جمله انتی اکسیدان، فیبر، ویتامین سی و پتاسیم است. در میان مواد مغذی ذکر شده و از بین خواص بی شمار لوبیا قرمز به پتاسیم می پردازیم که از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

این ماده تپش غیر عادی قلب را کاهش می دهد و باعث تسهیل جریان خون به سمت قلب می شود. فشار خون بالا از عوامل درگیر کننده در سنین مختلف مخصوصا میان سالی و پیری است. مصرف پتاسیم فشار خون بالا را کنترل می کند و به این طریق به شکل غیر مستقیم باعث تقویت قلب و جلوگیری از حملات قلبی و سایر بیماری های مرتبط با ان می گردد.

همچنین لوبیا قرمز کلسترول را کنترل می کند و از این طریق نیز در محافظت از قلب موفق است. به علاوه مصرف پتاسیم و ویتامین گروه ب موجود در لوبیا باعث حفظ سلامتی هرچه بیشتر مغز شده و خون رسانی از طریق رگ ها را ساده تر می کنند. لذا مصرف لوبیا قرمز و داشتن یک رژیم غذایی با پتاسیم کافی یک راه حل غذایی اسان و خوشمزه به جای دارو های شیمیایی برای حفاظت از قلب در برابر زندگی پر دغدغه امروزی است.

پخش عمده لوبیا قرمز تازه

پخش عمده  لوبیا قرمز تازه در ایران لوبیا قرمز در بهترین کیفیت تولید می شود که علاوه بر شکل ظاهری یکسان نسبت به نمونه های مشابه وارداتی، کیفیت بهتری نیز دارند که این ویژگی باعث شده است تا استقبال و استفاده از ان ها روز به روز افزایش یابد. همه روزه تولید کنندگان داخلی (کشاورزان، کارخانه داران و صاحبان صنایع) با فراهم کردن بذر مرغوب، شرایط کشت مناسب و … محصولات درخور توجه تولید می کنند هرچند گاهی اوقات در فراهم کردن مواد اولیه کشت مانند کود و سم نیاز به واردات است.

به علاوه با هرچه تخصصی تر شدن مشاغل و استفاده از دانش روز دنیا، نیروی انسانی متخصص و تجهیزات، ابزار آلات و ماشین آلات کارآمدتر در صنایع باعث شده است تا نمونه محصولات کشاورزی داخلی به جرئت همپای نمونه های خارجی بوده و در رقابت تنگاتنگ با ان ها باشند. به این روش عرضه که در ان به شکل مستقیم از تولید کننده (به صورت عمده یا جزئی) محصول مورد نظر خریداری می شود روش مستقیم می گویند باید یادآوری نمود که منشا زنجیره پخش هر محصولی تولید کننده است.

معمولا در بیشتر شهر های ایران شهرک های صنعتی وجود دارد. کارفرمایان در کارخانه های این شهرک ها اقدام به عرضه محصولات مختلف از لوبیا قرمز بسته بندی می کنند که پس از پروسه های کنترل کیفیت توسط کارشناسان خبره تغذیه و آزمایش های لازم و ضروری آماده فروش می شوند به طوری که خریدار می تواند با مراجعه حضوری به این کارخانه ها به صورت مستقیم محصول را خریداری کند.

عرضه لوبیا به شکل مستقیم به مصرف کننده مزایای زیادی دارد که از ان جمله می توان به حذف واسطه ها اشاره کرد. حذف واسطه ها در پروسه خرید منجر به کاهش قیمت محصول تمام شده می گردد. و از این نظر دارای صرفه اقتصادی هم برای فروشنده و هم برای خریدار است. لازم به ذکر است باربری های مخصوصی برای حمل و نقل این محصولات از محل تولید یا عرضه تا محل مورد نظر خریدار پیش بینی شده است.

در پاسخ به این سوال که “اگر به هر دلیلی (مانند مسافت زیاد و یا مشغله های روزمره و کاری) امکان مراجعه حضوری به مزارع و کارخانه ها برای خرید مستقیم را نداشتیم چه کنیم؟” باید اذعان کرد همانند آنچه در بخش بعدی بیان خواهد شد با پیشرفت هرچه بیشتر شبکه های مجازی و اینترنت این مسئله مرتفع شده است. بسیاری از شرکت ها و کارخانه های مخصوص تولید و پخش لوبیا قرمز اقدام به ایجاد صفحات مجازی و سایت هایی متناسب با محصول تولیدی خود کرده اند.

در این فضا ها محصولات به طور کامل معرفی شده اند. به علاوه در همه این سایت ها و صفحات قسمت تحت عنوان پشتیبانی یا تماس با ما و یا سایر عناوین مشابه پیش بینی شده است که خریدار می تواند به طور اینترنتی و یا با استفاده از شماره تماس های موجود با پشتیبان ها و کارشناسان ارتباط برقرار کند و به این شکل علاوه بر استعلام قیمت لوبیا قرمز و موجودی ان، تمامی ابهامات و سوالات خود را با متخصصین در میان گذاشته و دریافت مشاوره کند چرا که خرید محصول بعد از گرفتن راهنمایی های احتمالی با خیالی آسوده تر انجام می شود.

مرجع فروش لوبیا قرمز تازه

در مورد فروش لوبیا قرمز درجه یک و سفارش عمده ان در کشور باید گفت با توجه به محبوبیت این لوبیا بین مردم به وفور در بازار در دسترس قرار دارد. در مناطقی که لوبیا قرمز جزو محصولات کشاورزی بوده و مزارع زیادی وجود دارند می توان با مراجعه مستقیم به این باغ ها لوبیا قرمز تازه را به صورت عمده و کیلویی به شکل مستقیم تهیه کرد.

با این وجود شرکت های بسته بندی و فروش و بازارچه های میوه و خشکبار و سایر مغازه ها نیز همواره در عرضه لوبیا قرمز باکیفیت موثر هستند و مصرف کننده می تواند با مراجعه به این بازارچه ها و یا فروشگاه لوبیا قرمز خرید مطلوبی داشته باشد کما این که به دلیل مصرف روزانه مردم و استقبال از لوبیا قرمز ارزان، می توان ان را در بعضی سوپر مارکت ها نیز پیدا کرد.

علاوه بر روش های عمده فروش، بسته بندی های مناسب باعث شده تا لوبیا قرمز نیز مانند طیف گسترده ای از مواد غذایی فروش اینترنتی و غیر حضوری داشته باشد. هرچند سفارش عمده نیز از طریق تماس تلفنی و یا شبکه های مجازی نیز ممکن است. در دهه گذشته با استقبال از خرید های مجازی، شرکت ها اقدام به ایجاد سایت و صفحاتی برای معرفی محصول خود کرده اند و مصرف کننده با آگاهی بیشتری که از انواع لوبیا های موجود پیدا می کند، قادر است لوبیای مورد پسندش ذائقه اش را تنها با استفاده از یک تلفن همراه یا یک سیستم کامپیوتر سفارش داده و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرد.

قیمت انواع لوبیا قرمز تازه

قیمت انواع لوبیا قرمز تازه تا به اینجا مطالب مهمی در مورد خواص لوبیا، کاربرد و نحوه خرید ان بیان شد. مسئله مهمی که در این بخش به ان خواهیم قیمت لوبیا قرمز است. همواره یکی از فاکتور های مهم برای هر خریدی قیمت ان است اما باید اذعان کنیم که تعیین دقیق قیمت لوبیا به دلایلی که ذکر خواهد شد عملا مقدور نیست.

از زمانی که کشاورز تصمیم به کشت لوبیا می گیرد تا زمان برداشت ان متحمل هزینه هایی می شود که از ان جمله می توان به شخم زدن زمین، خرید بذر، افت زدایی با سم، کود دهی، نیروی انسانی مشغول در بخش کاشت، برداشت و حمل و نقل اشاره کرد. همان طور که در بخش های قبل به طور مختصر اشاره شد برای تامین بعضی از هزینه های نام برده نیاز به واردات است و می دانیم محصولات وارداتی با ارز های بین المللی مبادله می شوند لذا قیمت مشخصی نداشته و روند قیمت ان ها افزایشی است.

گذشته از همه این ها کیفیت لوبیا، ریز و درشت بودن ان، روش خرید اعم از مستقیم یا غیر مستقیم و همچنین مقداری از محصول که تهیه می کنیم در قیمت نهایی تمام شده دخیل هستند. ضمن اینکه معمولا صرف اندک مبلغی بیشتر موجب حمایت از تولیدات با کیفیت می گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما